Projekty

Power Mama

Power Mama to projekt kulinarno-dietetyczny skierowany do mam. W trakcie warsztatów kulinarnych uczymy mamy jak mądrze odżywiać siebie i swoich najbliższych. Skupiamy się na kluczowych momentach macierzyństwa tj. ciąża, okres karmienia piersią, wprowadzanie pokarmów stałych do diety malucha, codzienne gotowanie dla najbliższych, budowanie dobrych nawyków żywieniowych czy gotowanie dla niejadków. Uczymy, co jest ważne w jadłospisie dziecka oraz jak dostosowywać dorosłe potrawy do dziecięcych zaleceń żywieniowych oraz jak je serwować, by były atrakcyjne dla dzieci. Wspieramy mamy wiedzą oraz praktycznymi umiejętnościami. Dajemy przestrzeń, w której mamy wymieniają się doświadczeniami, wzajemnie się wspierają, spędzają czas czy nawiązują znajomości.

Zero Waste

Fundacja CookUp uczy, jak gotować nie marnując produktów. Ekonomia kulinarna, czyli przygotowywanie posiłków maksymalnie wykorzystując resztki z gotowania jest globalnym wyzwaniem. Gotując posiłki najczęściej odruchowo wyrzucamy duże ilości obierków, skórek, czy innych pozostałości po produktach, z których gotujemy. Wyrzucamy jedzenie i pieniądze, za które je kupiliśmy. Okazuje się, że są to produkty, z których w dalszym ciągu można przygotować doskonałe dania. Zgłębiając tajniki kulinarnego recyklingu uczymy jak planować zakupy, jak kupować i przechowywać żywność, jak czytać daty ważności i przydatności produktów oraz jak minimalizować straty w kuchni.

CookUp dla Seniorów

Jednym z celów Fundacji CookUp jest realizacja projektów aktywizujących i edukacyjnych dla seniorów. Dobrze dobrane i zrealizowane działania kulinarne pozwalają na wielowymiarowe kształtowanie postaw społecznych obok krzewienia korzystnych dla zdrowia nawyków żywieniowo-zakupowych. W przypadku projektów skierowanych do seniorów stawiamy m.in. na aktywizację seniorów w aspekcie społecznym i towarzyskim, motywowanie do większej aktywności, dzięki inspirowaniu do nowego hobby, poprawę oraz urozmaicenie nawyków żywieniowych seniorów oraz poszerzanie kulinarnych i kulturalnych horyzontów seniorów, a także integrację międzypokoleniową.

CookUp Youth

Fundacja CookUp uczy młodych, jak gotować zdrowo, łatwo i szybko, nie wydając majątku na produkty. Oprócz dobrych nawyków żywieniowych i nowoczesnych technik kulinarnych uczymy szacunku do produktów, zasad lokalności, sezonowości czy zero waste. Poza aspektem kulinarnym projekty dla młodzieży mają też charakter społeczny – traktując gotowanie jako modną formę spędzenia czasu.

Budget CookIng

Projekt Fundacji CookUp promujący ideę dobrego gotowania za małe pieniądze. Smaczne, zdrowe, zbilansowane i ciekawe posiłki nie muszą wiązać się z katastrofą finansową. Podczas praktycznej nauki, dowiecie się jak gotować z sezonowych, dostępnych i niedrogich produktów, nie idąc na kompromisy związane z obniżeniem jakości posiłków, ani ich wartości odżywczych. Prostota posiłków w kreatywnym wydaniu to jest motto tego projektu.

0 Komentarze

Leave Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.